Привредна комора Војводине

мај 17, 2024

мај 17, 2024

Секретар Удружења услуга Привредне коморе Војводине (ПКВ) Славица Хајдер присуствовала је састанку мешовите радне групе Републике Србије и Мађарске у циљу унапређења туристичке понуде и креирања заједничког туристичког производа који је одржан у просторијама Скупштине АП Војводине у понедељак, 24. априла 2017. године. Састанку су присуствовали чланови радних група, представници Министарства трговине, туризма и телекомуникација, Покрајинског секретаријата за привреду и туризам, Привредне коморе Србије, туристичких организација Србије и Мађарске, те националних асоцијација туристичких организација Мађарске и Србије (YUTA).

Као релевантни чиниоци у области туризма, конструктивном току састанка су својим активним учешћем допринели и представници приватног сектора у области туризма, тачније представници туристичких агенција из двеју земаља.

На састанку се дискутовало о могућностима унапређења сарадње Србије и Мађарске у погледу креирања адекватне туристичке понуде и туристичког производа намењеног превасходно туристима из НР Кине, о појединостима које се тичу наутике, као и о рецептивном и дестинацијском туризму и сарадњи у домену велнес и спа туризма.

Потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за привреду и туризам Иван Ђоковић изразио је задовољство што се четврта по реду седница мешовите радне групе одржава управо на територији АП Војводине, при чему се у активан рад овог међународног радног тела укључује и Покрајинска влада.

,,Војводина је највећа и најконкретнија спона између Републике Србије и Мађарске и значајан део туристичких ресурса који се може укључити у овај концепт се налази на територији Покрајине. Заинтересовани смо да пратимо рад ове групе и допринесемо реализацији свих закључака остварених на терену, те да учествујемо у формирању заједничког туристичког производа и унапредимо сарадњу превасходно у области туризма“, рекао је Ђоковић.

По његовим речима, туристичке организације, привредне коморе и агенције би требало да дају смернице администрацији на свим нивоима о томе како би требало да изгледа заједнички туристички производ. Констатовано је да је Агенција за луке Републике Србије спремна да подржи предметне пројекте и омогући иностраним компанијама да прилагоде и успоставе свој производ у Србији. Посебна пажња је указана питању уласка путничких бродова у нашу земљу, при чему је донет закључак да би административне процедуре требало свести на мању меру, како се путници туристи не би ометали, а у светлу повезивања три државе, и одавања утиска целисходног регионалног повезивања.
Више о овом састанку можете прочитати на сајту Покрајинске владе.