- april 25, 2017
- Posted by: admin
- Category: ПКВ
Sekretar Udruženja usluga Privredne komore Vojvodine (PKV) Slavica Hajder prisustvovala je sastanku mešovite radne grupe Republike Srbije i Mađarske u cilju unapređenja turističke ponude i kreiranja zajedničkog turističkog proizvoda koji je održan u prostorijama Skupštine AP Vojvodine u ponedeljak, 24. aprila 2017. godine. Sastanku su prisustvovali članovi radnih grupa, predstavnici Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam, Privredne komore Srbije, turističkih organizacija Srbije i Mađarske, te nacionalnih asocijacija turističkih organizacija Mađarske i Srbije (YUTA).
Kao relevantni činioci u oblasti turizma, konstruktivnom toku sastanka su svojim aktivnim učešćem doprineli i predstavnici privatnog sektora u oblasti turizma, tačnije predstavnici turističkih agencija iz dveju zemalja.
Na sastanku se diskutovalo o mogućnostima unapređenja saradnje Srbije i Mađarske u pogledu kreiranja adekvatne turističke ponude i turističkog proizvoda namenjenog prevashodno turistima iz NR Kine, o pojedinostima koje se tiču nautike, kao i o receptivnom i destinacijskom turizmu i saradnji u domenu velnes i spa turizma.
Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za privredu i turizam Ivan Đoković izrazio je zadovoljstvo što se četvrta po redu sednica mešovite radne grupe održava upravo na teritoriji AP Vojvodine, pri čemu se u aktivan rad ovog međunarodnog radnog tela uključuje i Pokrajinska vlada.
,,Vojvodina je najveća i najkonkretnija spona između Republike Srbije i Mađarske i značajan deo turističkih resursa koji se može uključiti u ovaj koncept se nalazi na teritoriji Pokrajine. Zainteresovani smo da pratimo rad ove grupe i doprinesemo realizaciji svih zaključaka ostvarenih na terenu, te da učestvujemo u formiranju zajedničkog turističkog proizvoda i unapredimo saradnju prevashodno u oblasti turizma“, rekao je Đoković.
Po njegovim rečima, turističke organizacije, privredne komore i agencije bi trebalo da daju smernice administraciji na svim nivoima o tome kako bi trebalo da izgleda zajednički turistički proizvod. Konstatovano je da je Agencija za luke Republike Srbije spremna da podrži predmetne projekte i omogući inostranim kompanijama da prilagode i uspostave svoj proizvod u Srbiji. Posebna pažnja je ukazana pitanju ulaska putničkih brodova u našu zemlju, pri čemu je donet zaključak da bi administrativne procedure trebalo svesti na manju meru, kako se putnici turisti ne bi ometali, a u svetlu povezivanja tri države, i odavanja utiska celishodnog regionalnog povezivanja.
Više o ovom sastanku možete pročitati na sajtu Pokrajinske vlade.