- март 7, 2017
- Posted by: admin
- Category: ПКВ
Председник Привредне коморе Војводине (ПКВ) Бошко Вучуревић гостује на традиционалном 24. Копаоник бизнис форуму под називом „Програм реформи за Србију: шта се може научити из прошлости и решења за будућност“, који се одржава од 7. до 9. марта 2017. године у Конгресном центру хотела „Гранд“ на Копаонику, а у организацији Савеза економиста Србије и Удружења корпоративних директора Србије.
Традиционално, Форум се организује под покровитељством председника Владе Републике Србије. Овогодишњи Копаоник бизнис форум окупља највећи број учесника до сада, а посебни гости су председник Владе Републике Србије Александар Вучић, гувернер НБС Јоргованка Табаковић, министар финансија Душан Вујовић, потпредседница Владе и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић, министарка за државну управу и локалну самоуправу Ана Брнабић, министар привреде Горан Кнежевић, министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић, министар пољопривреде и заштите животне средине Бранислав Недимовић, министар омладине и спорта Вања Удовичић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин, министар рударства и енергетике Александар Антић.
Међу гостима и учесницима 24. Копаоник бизнис форума су и представници академске заједнице, чланови дипломатског кора, представници међународних финансијских институција, економски аналитичари, пословни људи и медији. Копаоник ће, такође, бити место сусрета свих председника регионалних привредних комора – Србије, Македоније, Црне Горе, Босне и Херцеговине и Косова.
Како је најављено, Копаоник бизнис форум први пут ће угостити шефа мисије Међународног монетарног фонда за Србију Џејмса Руфа, у оквиру званичног програма, а присуствоваће и директорка Светске банке за Западни Балкан Елен Голдстин.
Копаоник бизнис форум представља својеврсну интерактивну платформу у оквиру које се одвијају отворени дијалози, расправе, где долази до размене мишљења из чега произилази ширење знања и искуства.
Према речима организатора, основни циљ форума је да се направи управо таква платформа како би се створили услови за једну аргументовану расправу о стању у нашој економији и о томе шта Влада и Народна банка Србије треба да предузму у наредном периоду.
Програмски одбор Форума предвидео је расправу у оквиру три области – Интелигентне инвестиције као нова агилност владе после фискалне консолидације, Програм реализације реформи: Развој инфраструктуре, реструктурирање јавног сектора и паметан раст, и Одрживи и инклузивни развој: Перспектива индустријских политика, а биће одржано 20 панела, три пленарне сесије, четири специјална догађаја и две панел презентације.